гр. София,
ул. Георги С. Раковски 165, ет.2
/вход от ул.Неофит Рилски/
Phone: +359 2 441 08 99
Phone: +359 988 86 75 77
legal@bulgarian-legal-services.eu
pravo.kantora@gmail.com
БЪЛГАРСКИ ПРАВНИ УСЛУГИ
отделя специални усилия за успешното провеждане на съдебни дела срещу:
ДЕЛА срещу ТОПЛОФИКАЦИЯ И ТОПЛОФИКАЦИОННИ ДРУЖЕСТВА на територията на БЪЛГАРИЯ
Към БЪЛГАРСКИ ПРАВНИ УСЛУГИ ежедневно се обръщат хора, които имат проблеми и дела с Толофикация. Независимо, от това кое е точно топлофикационното дружество /Топлофикация София, Топлофикация Бургас, Топлофикация Варна, Топлофикация Пловдив, Топлофикация Перник, Топлофикация Плевен или друго топлофикационно дружество на територията на страната / - проблемите са подобни.
Важен е момента, в който хората търсят помощ /етапа, в които се намира проблема/ - имат неплатена сметка и Топлофикация ги заплашва със Съд, но все още не е завела дело, Топлофикация вече е завела съдебно дело, но няма влязло в сила съдебно решение, Топлофикация е завела дело, което е спечелила, но все още не е образувано изпълнително производство пред ЧСИ /Частен Съдебен Изпълнител/, Топлофикация е спечелила съдебно дело, образувала е изпълнително дело, но все още ЧСИ не е събрал цялата сума.
Възможно е да успеем да бъдем полезни във всеки един от етапите. виж ... ОЩЕ
ДЕЛА срещу СОФИЙСКА ВОДА И ВОДОСНАБДЯВАНЕ И КАНАЛИЗАЦИЯ/ВИК на територията на БЪЛГАРИЯ
Всяка година хиляди дела се завеждат от т.нар. ВиК /Водоснабдяване и Канализация/ - Софийска Вода, ВиК /Вик Бургас, ВиК Варна, ВиК Шумен, ВиК Сливен, ВиК Ямбол, ВиК Габрово, ВиК Благоевград, ВиК Видин, ВиК Враца, ВиК Добрич, ВиК Пловдив, ВиК Ловеч, ВиК Кюстендил и др./ срещу потребителите. Обикновено ВиК /Водоснабдяване и Канализация/ дружествата действат по подобен на другите монополисти начин: Инициират заповедно производство по чл.410 от ГПК, получавате Заповед за Изпълнение /с която вече сте осъдени да заплатите суми/. Към Заповедта за изпълнение има любезно прикрепено Възражение /което можете да подадете, за да не влезе заповедта в сила/.
Обикновено хората избързват и подават „бланкетно” възражение /в 14 дневният срок/ - за да не влезе в сила Заповедта за изпълнение. Този тип импулсивно действие обаче, в повечето случай води до още съдебни разноски, които се присъждат за монополиста, както и до пропускане на редица възможности. След подаване на необмислено възражение - Софийска Вода или съответния ВиК оператор – подава Искова молба, като по този начин се стартира ново производство /Исково/ и разноските за съдебното дело се увеличават 2 – 3 пъти. виж ... ОЩЕ
ДЕЛА срещу ЧЕЗ БЪЛГАРИЯ, Е.ОН, ЕВН БЪЛГАРИЯ и всички ЕЛЕКТРОРАЗПРЕДЕЛИТЕЛНИ ДРУЖЕСТВА на територията на БЪЛГАРИЯ
ЧЕЗ, ЕВН, EVN, Енерго-про - представляват особенна група монополисти разполагащи с огромно влияние и държавна подкрепа. Всеки ден от ЧЕЗ, ЕВН, EVN, Енерго-про се извършват между 200 и -300 броя от т.нар. „ корекции” на сметки за ток . Издават се „ корекционни протоколи”, с които се начислява допълнителна доставка на електроенергия. Това е енергия, която не е преминала през електромера, начислена е произволно от ЧЕЗ, ЕВН, EVN, Енерго-про. Аргументите са: „има кражба на ток”, „електромера не мери вярно”, „има манипулация на електромера” и др., затова „начисляваме служебно за три месеца назад”. Сумите, които се начисляват неправомерно на потребителите са огромни.
ЧЕЗ, ЕВН, EVN, Енерго-про – отказват да изпълняват договорите си за изкупуване на изпълнени електро съоръжения и инсталация /трафопостове, кабелни трасета и др./ - въпреки задължението, което имат по закон. При ново строителство - Инвеститори изградили и трафопост и инсталации, чакат с години да им бъде изкупен трафопоста и другите електро съоръжения. ЧЕЗ, ЕВН, EVN, Енерго-про – карат инвеститорите да подписват договори за изкупуване на съоръженията, не само на по - ниска стойност, но и едностранно подписани - пример: Инвеститор подписва договор за изкупуване, предоставя го в деловодството на съответния монополист и не получава екземпляр с аргумента, че след като го подпишат „шефовете” ще му бъде върнат. След което години наред се моли да му бъде изплатено каквото и да е. виж ... ОЩЕ
ДЕЛА срещу МОБИЛНИ ОПЕРАТОРИ И ТЕЛЕВИЗИИ - MTEL, VIVACOM, TELENOR, BLIZOO И ДРУГИ на територията на БЪЛГАРИЯ
„Мтел/Мобилтел ми е надписал сметката”, „Теленор ме съдят за неустоики”, „Виваком са ми начислили минути, които не съм изговорил”, ”не мога да си прекратя договора”, “отсъпките ми не са отразени във фактурата” - тези и други оплаквания всеки чува ежедневно.
Малко са обаче тези, които предприемат каквото и да било. В най – добрият случай губят време да пишат жалби до мобилния оператор. Ако нарушението е явно и „благородно” от мобилният оператор решат да сторнират нещо от сметката - хората считат, че са постигнали победа. Повечето от потребителите даже са доволни, защото надписването на сметката им е незначително – то обаче следва да бъде санкционирано. Всяка една сума може да бъде върната.
При мобилните оператори (Мтел/Мобилтел, Виваком, Теленор) нещата са прости - обикновено наистина всяка една сметка е надписана, договорите се подписват с неравноправни за потребителите клаузи.
Мобилните оператори разчитат, че даже и да има ежедневно надписване - то е незначително и няма кой да се занимава с него. Наистина така и става! виж ... ОЩЕ
ДЕЛА срещу НАП, МИТНИЦИ, ОБЩИНИ, КОМИСИИ на територията на БЪЛГАРИЯ
Дела срещу НАП /Национална агенция за приходите/ - обжалване на ревизионни доклади и ревизионни актове, обжалване на Решения на ОДОП, с които се потвърждава ревизионен акт, обжалване на решения на Административен съд пред Върховен Административен съд.
Дела срещу Общини и МДТ / ПМДТ – дирекция приходи от местни данъци и такси.
Дела срещу комисии и инспекции - Комисия за Защита на Потребителите /КЗП/, КРС /Комисия за регулиране на съобщенията/, Инспекция по труда и др. – обжалване на актове, наказателни постановления, глоби и предписания. виж ... ОЩЕ
ДЕЛА срещу ЗАСТРАХОВАТЕЛНИ, ОБЩОЗАСТРАХОВАТЕЛНИ и ЖИВОТОЗАСТРАХОВАТЕЛНИ КОМПАНИИ на територията на БЪЛГАРИЯ
Всеки пострадал в ПТП има право на обезщетение. Всеки втори отказ за застрахователно обезщетение е неправомерен. Всички застрахователи са "длъжни" да търсят начин за неизплащане на обезщетение. Неизплащането на обезщетение е най-прекият път за добра печалба на застрахователната компания.
Застрахователните компании не изплащат доброволно дължимите обезщетения. В редките случай на плащане /без да бъде заведено съдебно дело/ – сумата е няколко пъти по - ниска от минимално дължимата. Ако не бъде заведено дело срещу застрахователя – застрахованият не получава нищо или получава незначителна част от полагащото му се обезпечение. Всевъзможни са основанията за отказ на застрахователя.
В над 90% от случаите застрахователя дължи изплащане на застрахователно обезщетение, а застрахованият има право да го получи. виж ... ОЩЕ
ДЕЛА срещу БАНКИ И ФИРМИ ЗА БЪРЗИ КРЕДИТИ и БЪРЗИ ЗАЕМИ на територията на БЪЛГАРИЯ
Ако сте Кредитополучател (взели сте кредит/заем) от Банка или Фирма за кредити/заеми, както и ако сте Поръчител/Гарант или Солидарен длъжник - по банков кредит или кредит получен от фирма за кредити/ заеми:
- Възможно е да сте платили и да продължавате да плащате повече отколкото дължите.
- Възможно е Банката или Фирмата за кредит да няма право да събере сумите, които твърди, че дължите.
- Възможно е даже и след като сте осъден да не се налага да плащате.
Банките допускат редица нарушения: Незаконно повишаване на лихвени проценти. Несправедливи договори. Искове срещу Поръчители в нарушение на законови разпоредби. Провеждат производства по несъстоятелност в нарушения на нормативните изисквания. Инициират изпълнителни производства, в които се извършват действия, които при обжалване Съда отменя и др. виж ... ОЩЕ
ЕВРОПЕЙСКИ СЪД ЗА ПРАВАТА НА ЧОВЕКА /ЕСПЧ/, СЪД НА ЕВРОПЕЙСКИ СЪЮЗ /СЕС/, ЕВРОПЕЙСКА КОМИСИЯ /ЕК/
Законодателството на Европейски Съюз /ЕС/ е над националното право и решенията на националните съдилища. Благодарение на членството на РБългария в ЕС, вече разполагаме с инструменти, които ни позволяват да преодоляваме „силата” на несправедливи национални практики. Искания за подаване на Преюдициални запитвания, жалби и представителство пред СЕС, /Съда на Европейски Съюз/, ЕСПЧ /Европейски съд за правата на човека/ , ЕК /Европейската Комисия/. виж ... ОЩЕ
ДЕЛА срещу ЧСИ - Частни съдебни изпълнители и ДСИ - Държавни съдебни изпълнители
След приключване на делото пред съда следва изпълнителното производство.
Повечето термини, с които хората биват заплашвани - /запор на заплата, запор на пенсия, разпродажба на имущество, опис на движими вещи, възбрана на имот, частен съдебен изпълнител - ЧСИ, държавен съдебен изпълнител- ДСИ, покана за доброволно изпълнение, въвод във владение, публична продан, възлагане на недвижим имот - са част именно от изпълнителното производство.
Възможна е защита и предприемане на полезни действия - както веднага след образуването на изпълнителното дело, така и години след това /противно на общоприетото схващане/. В изпълнителният процес /по изпълнителното дело от Частния или Държавен съдебен изпълнител се допускат пропуски и нарушения, които могат да помогнат на длъжника. виж ... ОЩЕ